ارسال خریدهای بالای 600،000 تومان از سایت رایگان، همچنین محصولات با تیپاکس و تردمیل، دوچرخه و مبل ماساژ با باربری ارسال می شود.

سن مناسب برای ورزش

adminadmin
1,046 بازدید

سن مناسب برای ورزش

ورزش از جمله کارهایی است که هر فردی نیاز دارد کار را انجام دهد چه از لحاظ روحی و چه از لحاظ جسمی ورزش تاثیر بسزایی بر روی بدن افراد می گذاردبنابراین ورزش کردن و انتخاب رشته ورزشی مناسب بسیار مورد توجه است.  اما برای کودکان این امکان فراهم نیست که بتوانند خودشان تصمیم بگیرند که چه ورزشی را انجام دهند و اکثر خانواده‌ها بر اساس سلیقه رفتار کودک در کلاس های مختلف ورزشی ثبت نام می کنند اما اینکه بتوانیم طبق اصول کودک را به کلاس های ورزشی بفرستیم نیاز است تا اطلاعاتی در این باره داشته باشیم.  بنابراین ما قصد داریم در این مقاله اطلاعات به دست آمده از تحقیقات چندین ساله محققان را به شما عزیزان ارائه دهیم تا بتوانید فرزندانی ورزشکار و سالم پرورش دهید.

بدیهی است که پدرها و مادرها برنامه های بسیاری برای فرزندان خود دارند بنابراین به محض اینکه کودک بتواند روی پای خود بایستد و یا صحبت کردن را آغاز کند والدین سعی بر این دارند که او را در کلاس های مختلف ثبت نام کنند تا کودکی با سواد و باهنر داشته باشنداما گاهی این کار اشتباه است و باعث سرخوردگی و افسردگی کودک می‌شود.

سن مناسب:

برای اینکه کودک را به کلاس های مختلف ببرید باید تحقیقات بسیاری انجام دهید. برای شروع کلاسهای ورزشی  تحقیقات بسیاری انجام شده است و به این نتیجه رسیدند که کودکان را نباید زودتر از ۸ تا ۱۰ سالگی وادار به ورزش کردن و ثبت نام در کلاس های مختلف ورزشی کرد.زیرا  کودکان زیر ۸ سال توانایی  انجام بسیاری از حرکات ورزشی را ندارند و وقتی در کلاس نتوانند آنها را انجام دهند باعث ناراحتی و سرخوردگی کودک شده و باعث می شود کودک از ورزش کردن دوری کند.

اما بهترین کار تا قبل از هشت سالگی این است که کودک را در منزل و در محیط خانواده با ورزش آشنا کنید و با خرید وسایل ورزشی خانگی که مناسب سن کودک باشد تردمیل اصفهان و یا وسایل دیگر ورزش در خانه با کودک تمرین کنید.  و یا اینکه خودتان جلوی چشم کودک ورزش کنید تا کودک را به ورزش کردن علاقمند کنید.

شنا:

شنا یکی از ورزش هایی است که کودکان زیر ۸ سال نیز می‌توانند انجام دهند اما  این کار را باید زیر نظر مربی و خانواده انجام دهد و همچنین با اصرار و زور نباشد با میل خود کودک انجام گیرد همچنین نیازی نیست که حرکت های سخت انجام دهند همین که بتوانند در آب بازی کنند و شنای ابتدایی را یاد بگیرند کافی است.

بدنسازی:

بدنسازی یکی از ورزش های که در انجام آن نباید عجله کنید.  سن مناسب برای شروع بدنسازی بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی می باشد.  نوجوانان کم سن و سال برای تقویت عضلات و ماهیچه ای شدن بدن در باشگاههای ورزشی حرکاتی را انجام میدهند که مناسب سن آنها نیست و این نیز باعث ضرر زدن به بدن می شود و به هیچ وجه نباید این کار را انجام داد. نوجوانان نیز می‌توانند برای بدنسازی و داشتن هیکل ورزشی از وسایل ورزشی خانگی استفاده کنند  این وسایل را می توان از فروشگاه هایی که به فروش تردمیل اصفهان ،  دوچرخه ثابت و…  می‌پردازند خریداری کرد.

دسته بندی مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 2 =

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! از اينكه پارسيان ورزش را انتخاب كرديد مچكرم.
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت